Що стосується тестування, то воно не гарантує якість продукту, а лише його контролює на виконання стандартів безпеки та ефективності. На етапі визначення QA Engineer перевіряє вимоги до запланованого функціоналу, щоб вони були чіткими, однозначними та не суперечили одна одній. Коли вона знаходиться у логічному для користувача місці й виглядає логічним для нього чином. Коли інтерфейс зрозумілий та інтуїтивний, і користувач одразу знаходить той функціонал, який йому потрібен.
Що таке QA?
У QA часто використовуються інструменти для керування вимогами, планування та відстеження процесів розробки. У QC акцент робиться на інструментах для автоматичного і ручного тестування, а також системах відстеження помилок. QA фахівці зазвичай працюють над процесами розробки, щоб запобігти появі дефектів. QC фахівці ж прямо працюють із готовим продуктом, перевіряючи його на відповідність вимогам та виявляючи помилки.
Цікава тема тестування і є питання? Пишіть їх у коментарях — наші експерти оперативно дадуть відповідь!
- Обидва підходи сприяють підвищенню довіри користувачів і клієнтів до продукту, а також зниженню ризику виникнення проблем після випуску програмного забезпечення.
- Курси надають практичні навички та знання, необхідні для успішної кар’єри в області тестування.
- Говорячи про тестувальників, Quality Control Engineer, Quality Assurance Engineer, слід зазначити, що часто у джерелах відбувається змішування цих понять.
- І якщо на будь-якому з цих етапів QA Engineer зрозуміє, що щось може працювати краще, то він вносить пропозиції з покращення.
- QC фахівці ж прямо працюють із готовим продуктом, перевіряючи його на відповідність вимогам та виявляючи помилки.
Інколи є свідома або несвідома підміна цих понять і тому всіх, хто має причетність до процесу тестування, називають і тестувальниками, і QC, і QA. Після завершення курсу всі студенти отримують офіційний сертифікат від Sigma Software University, що підтверджуватиме їхню участь та успішне засвоєння матеріалу. Цей сертифікат можна використовувати для твого резюме як додаткове підтвердження знань під час пошуку роботи або розвитку кар’єри. До процесу відноситься аналіз результатів тестування, виявлення та усунення дефектів в ПЗ. На етапі розгортання програмного забезпечення QA Engineer може брати активну участь у перевірці, щоб переконатися, що програма, дійсно, добре працює у середовищі продакшену.
Місце і роль QA у процесі розробки
QC (Quality Control) фокусується на ідентифікації та усуненні конкретних дефектів у вже готовому продукті. Обидві методики активно впливають на успішність проєктів, гарантуючи відповідність вимогам, виявлення і виправлення дефектів, а також забезпечення якості та надійності розроблюваних продуктів. Розробка якісного ПЗ, а також підтримання якості – це головне в життєвому циклі будь-якого продукту. Тому необхідно дотримуватися певних гарне резюме зразок стандартів, щоб задовольнити вимоги замовника або користувача до програмного забезпечення. Quality Control — це ширша діяльність, спрямована на досягнення належної якості продукту.
Хто такий QA та яка його роль у процесі розробки
Крім планування, аналізу та проектування, забезпечення якості (QA) і контроль якості (QC) відіграють важливу роль в процесі розробки програмного забезпечення. Якщо дефекти виявлені на етапі збирання вимог (ми виявили, що якась одна вимога суперечить іншій) — на цьому етапі виправлення є найпростішим, тому що треба лише переписати вимогу. Програмного забезпечення стає дедалі більше, і звісно ж, кожній команді розробки потрібні люди, здатні перевірити його якість. У цій статті Senior QA Engineer із SoftServe Сергій Христич розповість, хто такі тестувальники, чим вони займаються у процесі розробки ПЗ та які кар’єрні перспективи існують для QA Engineer. QA (Quality Assurance) – це процес, спрямований на забезпечення якості продукту через системні дії та профілактику дефектів.
QC (Quality Control) – Контроль якості продукту
- На етапі дизайну QA Engineer співпрацює із дизайнером для того, щоб переконатися у зрозумілості та інтуїтивності інтерфейсу.
- Коли інтерфейс зрозумілий та інтуїтивний, і користувач одразу знаходить той функціонал, який йому потрібен.
- Це процес, який охоплює перевірку, контроль і поліпшення якості на всіх етапах розробки програмного забезпечення.
- В умовах, коли дуже швидко змінюються уподобання користувача та вимоги до ПЗ — розробку будь-якої програми доцільно робити частинами.
- Quality Control — це ширша діяльність, спрямована на досягнення належної якості продукту.
Тобто QA Engineer проробляє усі можливі сценарії та на їх основі пише тест-кейси.